20 сентября


18:11

ГПУ вирішила розібратися: помилково чи ні Росії видали Тимура Тумгоєва

17:50

СБУ обыскивает «Буковель»

17:29

Центрвиборчком оновлено

17:18

Угорщина погрожує Україні через паспортний скандал

14:58

Суд вирішив, що НАБУ прослуховувало Розенблата незаконно

14:11

У «справі Онищенка» зник айфон

13:54

Гендиректор «Укрпошты» грозит прекращением доставки пенсий

13:37

«Народный фронт» призвал СБУ расследовать получение нардепом Мураевым и его телеканалом денег от российского олигарха Дерипаски

12:24

Рада конституційною більшістю внесла проект закону «про НАТО і ЄС у Конституції» до порядку денного

11:37

Президент підтримує ідею реєстрації російських агентів впливу

11:03

Патріарх Філарет відвідав Державний департамент США

10:14

Генерал Мікац: чому у інформаційному тилу квітне «руський мир»?

09:01

За годину президент виступить у Раді зі щорічним посланням - и депутати почнуть розглядати проект «євроатлантичних» змін Конституції

08:43

Представник РФ у Мінську підтвердив: «вибори» в ОРДЛО – це наведення російського «порядку»

08:25

Коханку Януковича нарешті позбавили санаторію під Києвом

08:09

Дoба ООС: поранено ще одного військовослужбовця

19 сентября


21:17

Суд залишив мера Ужгорода на посаді

19:29

Уряд відсторонив керівництво Держлікслужби

19:05

НАБУ и САП перегризлися вщент

13:08

Украинцы смогут посещать Грузию по внутренним ID-паспортам

12:06

Міністр Вільямсон вирішив з передової особисто подивитися на потенційних окупантів Великої Британії

11:45

Нардеп Дейдей где-то потерял орден от Порошенко

11:12

Указ о разрыве «дружбы» с агрессором вступил в силу

07:58

Доба ООС: загинуло двоє військовослужбовців, один поранений

18 сентября


22:24

Євросуд з прав людини встав на захист телефону журналістки Седлецької від зазіхань Луценка

19:59

Пристегните ремень безопасности: депутаты готовы повысить штраф в 17 раз

19:13

По мосту через Керченский пролив в Крым из РФ «понаехали свинотуристы»

18:26

Последнее слово Януковича прозвучит в октябре

17:02

Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру

16:53

В Киеве задержан дорогой вождю Чечни человек – вымогатель и наркоман

НКРЕКП закликають скасувати «Роттердам+» вже восени

Україна вже «замахалася» працювати на Ріната Ахметова і виживати завдяки субсидіям з бюджету, і ще рік війни віддавати гроші цьому ненажерливому упирю і його банді – це вже занадто.


Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг зробила сьогодні наступну заяву:

«Закликаємо НКРЕКП скасувати формулу Роттердам+ вже цієї осені та не брати участі у передвиборчих шоу

Останнім часом у засобах масової інформації з’явилася інформація, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг нібито скасовує формулу Роттердам+, згідно якої сьогодні розраховується тариф для підприємств теплової генерації (80% таких потужностей належить компанії ДТЕК).

Ідеться про відмову від цієї формули із 01 липня 2019 року. Багато коментарів із цього приводу давала і новопризначена голова НКРЕКП О. Кривенко.

У зв’язку із цим хочемо пояснити суть процесів та висловити свою позицію щодо цих подій.

У квітні 2017 року був прийнятий Закон України «Про ринок електричної енергії». Згідно цього закону з 1 липня 2019 року НКРЕКП втрачає повноваження щодо встановлення оптової ринкової ціни та тарифу теплової генерації. Тому НКРЕКП не може нічого відмінити з липня 2019 року, оскільки Закон України передбачає, що Комісія тоді просто не матиме відповідних повноважень по встановленню тарифу теплової генерації. А закон має вищу юридичну силу, аніж рішення НКРЕКП.

Проте Комісія має повноваження і несе відповідальність за встановлення всіх цін та тарифів у сфері електроенергетики до липня 2019 року. Правдива відміна або зміна формули Роттердам+ означає іншу формулу розрахунків тарифів для теплової генерації впродовж цього періоду (протягом наступних 10 місяців). Але, на жаль, станом на сьогодні Комісія відмовилася змінити цю формулу протягом періоду здійснення своїх повноважень, хоча у Комісії є всі юридичні можливості змінити цю формулу вже цієї осені.

Нагадаємо, ця формула Роттердам+ діє із квітня 2016 року та приносить надприбутків компаніям теплової генерації у розмірі 1,2 млрд грн у місяць. Отже, додаткових 10 місяців дії цієї формули передбачає ще 12 млрд грн тарифних надприбутків, з яких понад 10 млрд грн отримає компанія ДТЕК Р. Ахметова.

Окрім того, голова НКРЕКП О. Кривенко заявила, що після вступу у дію нового Закону України «Про ринок електричної енергії» можлива змова виробників електричної енергії, що призведе до зростання цін. А у ЗМІ з’явилися повідомлення, що внаслідок введення нової моделі ринку тарифи для бізнесу можуть вирости на 30%-35%, а тарифи для населення на 200%.

У зв’язку із цим ми, як Асоціація, що представляє споживачів електричної енергії, закликаємо НКРЕКП:

1. Вже цієї осені внести зміни до Постанови №289 «Про затвердження формування прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію» таким чином, щоб а) у ціні вугілля не враховувалася неіснуюча в реальності доставка вугілля із Роттердаму в Україну, б) враховувалася реальна якість вугілля, тобто передбачалася знижка у ціні вугілля із вищим вмістом сірки (в Україні вміст сірки біля 2%, а у Роттердамі — менше 1%), адже такі коригування на якість є типовою ринковою практикою. Заміна формули «Роттердам+» на формулу, наприклад, «0,9 х Роттердам» призведе до зниження ціни електроенергії на 15%.

2. Вже зараз ініціювати дії, що унеможливлять таке різке зростання тарифів на е/е із введенням нової моделі ринку. А також ініціювати відтермінування переходу на нову модель ринку до моменту, коли монопольна структура ринку буде змінена на конкурентну, що забезпечить достатню конкуренцію, як основний механізм саморегулювання вільного ринку.

3. Не брати участь у передвиборчих політичних шоу щодо псевдо-скасувань тарифних формул, якщо таких відмін у дійсності не відбувається. Такі маніпуляції можуть суттєво підірвати довіру до нових членів Комісії та регулятора загалом. А суспільство може зробити висновок, що вирішення наболілих тарифних проблем можливе лише у політичний спосіб на наступних виборах, що не сприяє кращим практикам, коли суспільство довіряє регулятору, як незалежному арбітру.

Сподіваємось, на збалансовані та справедливі рішення нового складу НКРЕКП, які сприятимуть відновленню довіри до тарифного регулятора та тарифоутворення загалом».

ДИВ. ТАКОЖ: «Hам гадят в мозг, а Ахметов возит уголь с соседнего двора»: об «отмене» формулы «Роттердам+»


"ОБКОМ"

Версия для печати  Версия для печати

31 Августа 2018 14:28


 

 

Євросоюз планує скасувати переведення годинників на «літній» і «зимовий» час. Як Ви вважаєте, слід Україні теж скасувати це переведення стрілок?

Так (142)

Ні (31)

Треба спочатку зробити як у ЄС – опитати наших громадян (11)

Важко сказати (3)

Мене ця «проблема» не хвилює (13)

Введите, пожалуйста, цифры с рисунка: