22 мая

13:40

Гендиректор «Кварталу» відмовився від посади генпрокурора - і став першим заступником голови СБУ (фото)

11:32

Ляшку було боляче дивитися, як адвокат Коломойського намагається стягнути з Зеленського штани

11:22

Указ про призначення Олени Зеркаль скасовано

11:05

Відразу 8 наших військових потрапили сьогодні у полон бойовиків

10:43

Видатний борець з «Роттердамом+» буде представляти Зеленського в уряді

10:17

Адвокату Коломойського «у Зеленського» здається, що олігархи хочуть грати з пересічними громадянами за одними правилами

09:53

Гриценко почув команду «Вибори!» і рветься зі стайні у кар’єр: в екіпаж непрохідних вже впряглися три коні

08:13

В Україну прилетіла не «напомажена істота з педикюром», а його дружина

07:36

Доба ООС: поранено трьох наших військових

00:51

Указ про призначення Олени Зеркаль заступником глави Адміністрації Зеленського вже кудись зник (фото)

00:18

Першій день кадрової клоунади Зеленського: ідеолог «Слуги народу» буде представляти його у Раді, «квартали» - працювати «у Зеленського»

21 мая

23:12

Парубій заявив, що Зеленський «грубо порушив Конституцію», і скликає позачергове засідання Ради

22:43

Начальником Генштабу став Хомчак

22:17

Головний адміністратор Зеленського готовий винести на «референдум» питання про капітуляцію перед РФ

21:31

Сергій Шефір вирішив бути «чесним по відношенню до Зеленського» - пішов до нього першим помічником

20:12

Адміністрацію Зеленського очолив адвокат Коломойського

18:17

Зеленський підписав указ про розпуск Ради і призначив дату дострокових виборів

17:43

Чужим «Голосом»: партію Вакарчука зареєстровано-перереєстровано

15:54

Помер МАРКІЯН ІВАЩИШИН

14:38

Зеленський та адвокат Коломойського навели лідерам фракцій ВР головний «аргумент» на користь розпуску Ради (фото)

14:01

Указ про дострокові парламентські вибори може з’явитися завтра. Самі вибори можуть пройти наприкінці липня

13:15

Усього 4,8 млн – і екс-командувач Нацгвардії вже на волі

12:49

ЛегаліЗЕ: законопроект про легалізацію канабісу зареєстрували в Раді

11:41

На зустрічі із головним коміком країни лідері фракцій Ради поводяться як справжні клоуни (фото)

10:02

Місія МВФ прибула до Києва оцінювати реформи попередників нової влади

09:18

Зеленський зрозумів, що нардепів «голими понтами» не взяти: його перший указ – не про розпуск Ради

08:28

Радбез ООН відмовилася обговорювати російську маячню відносно українського закону про українську мову

07:15

Дoбa ООС: є поранені

20 мая

22:05

Зеленський закликав США посилити санкцій проти РФ

21:06

Порошенко переїхав

Від Мамашая до «Орловки». Окупанти Криму «змогли повторити»: пам’ятник кримським татарам, загиблим у Другій світовій, не простояв і 3-х днів (фото)

Світ «русского мира», «день победы над нацизмом»… (див. також довідку, як и коли старовинне кримськотатарське село перетворилось на «Орловку»).

Сьогодні, 9 травня, Crimean Tatars повідомляє наступне (мовою оригіналу):

ВАНДАЛЫ РАЗБИЛИ ПАМЯТНИК С ИМЕНАМИ ПОГИБШИХ НА ВОЙНЕ КРЫМСКИХ ТАТАР

6 мая в Мамашае (Орловка) был обновлён стоявший здесь с 60-х годов памятник героям войны. Силами и на средства местной крымскотатарской общины он был дополнен двумя гранитными плитами. Ранее на памятнике были высечены имена только 6 погибших, и среди них – ни одного крымскотатарского. А ведь из этого села на войну ушло много крымских татар. На обновлённых плитах памятника теперь имена 64 погибших на войне жителей Мамашая, среди которых 57 – крымские татары.

Если старый памятник никто не трогал более полувека, то обновлённый – с крымскотатарскими именами – не простоял и 3-х дней. В ночь на 9 мая вандалы разбили гранитные плиты. Это обнаружили утром Дня победы, когда по всей стране уже чествовали ветеранов, отдавали дань памяти погибшим на войне, вовсю звучали победные марши и шли маршем бессмертные полки. Памятник в Мамашае теперь выглядит так.

Від «Обкому»: Довідково:

«Орлівка (до 1945 — Мамашай) — село в Україні, в Нахімовському районі Севастопольської міськради. Населення становить 938 осіб за даними сільради на 2009 рік. У селі діє мечеть «Мечеть Мамашай джамісі», пам'ятник архітектури з 1992 року.

Поблизу Орлівки виявлено залишки пізньоскіфського городища та могильник перших століть нашої ери.

Вперше в доступних джерелах, згадане в Камеральному описі Криму 1784 року як село бакчі-сарайскаго каймакамства Качи Беш Пареси кадилику (судового округу) Мамашай.

Після приєднання Криму до Російської імперії 8 лютого 1784 року, село була приписане до Сімферопольському повіту Таврійської області…

За Відомості про всі селища у Сімферопольському повіті від 9 жовтня 1805 року, в селі Мамашай значилося 31 двір і 156 жителів, виключно кримських татар

Станом на 1886 у селі Мамашай Дуванкойської волості Сімферопольського повіту Таврійської губернії мешкало 369 осіб, налічувалось 59 дворових господарства, існували мечеть та лавка…

Після встановлення в Криму Радянської влади, за постановою Кримревкома від 8 січня 1921 року<14> була скасована волосна система і село ввійшло до складу Бахчисарайського району Сімферопольського повіту…

У 1925-1927 роках на височині, на південь від села, була споруджена 10 батарея берегової оборони. 2 листопада 1941, о 15.30, батарея відкрила вогонь по колоні противника - почалася оборона Севастополя. У ході першого штурму міста лінія фронту, фактично, проходила через Мамашай…

Увечері 14 квітня 1944 року танковий батальйон майора Булгакова увірвався в Мамашай, звідки вранці 15-го рушив на Північну сторону (Севастополя).

А вже 18 травня, згідно з Постановою ДКО № 5859 від 11 травня 1944, вцілілі кримські татари з Мамашая були депортовані в Середню Азію.

12 серпня 1944 було прийнято постанову № ГОКО-6372с «Про переселення колгоспників у райони Криму», за яким в район з Орловської і Брянської областей РРФСР пререселялісь 6000 сімей колгоспників.

Указом Президії Верховної Ради РРФСР від 21 серпня 1945 Мамашай був перейменований в Орлівку і Мамашайську сільраду - в Орлівську. 15 лютого 1965 року село передане до складу Севастопольської міськради» (кінець цитати).

Як там кажуть – «за парєбрікам»? – «ничто не забыто»?..

Саме так. Проте в Україні кажуть як у всьому світі (окрім РФ).

«Ніколи знов». Рашизм не пройде.

"ОБКОМ"

Версия для печати  Версия для печати

09 Мая 2019 18:00

Після повернення І. Бені Коломойського кого ще слід очікувати на гостинній землі українських аеропортів?

Гундяєва Кирила Московського (11)

Сашка «Стоматолога» Януковича та Сергія Курченка (7)

Віктора Ф. Януковича – але він не прилетить (5)

Олександра Ф. Скляра (Юлію Чичеріну, Пореченкова, Прилєпіна тощо) (1)